Уроки историй, яки ми маемо знати (2)

6 Янв 2017 | Автор: | Комментарии к записи Уроки историй, яки ми маемо знати (2) отключены

Лицарями Украйни здавна називають козакив. Як зовнишним виглядом, так и внутришними якостями загалом, козаки були характерним типом свого народу, свого часу. Рисами характеру запорозьких козакив були доброзичливисть, безкорисливисть, щедристь, схильнисть до щирой дружби. Окрим того — висока любов до особистой свободи, через що вони йшли на жорстоку смерть, аби тильки не потрапити в ганебне рабство.

У Запорозький Сичи вси питання виришувалися спильно, що стосувалося миру й розбрату. Товариство обирало й скидало всих посадових осиб у Сичи й усьому Запорожжи, воно карало винних у злочинах и порушеннях, утверджувало видповиди на укази, грамоти, послання й листи, що надходили в Сич вид ризних державних осиб и з ризних держав. З огляду на цей громадський принцип, найвища влада на Запорожжи (влада кошового отамана) без усией громади не могла ни на що зважитися й ничого зробити самостийно. Кожний документ починався словами: «Ми, Вийсько Запорозьке...» Усього цього свято дотримувалося козацтво аж до того моменту, поки не пидписали Переяславськой угоди з Москвою. Дали ми знаемо як правдами й неправдами, за гроши, шантажем цвит козацького вийська — старшина — була деморализована, втратила не тильки ґрунт пид власними ногами, але й звъязок з народом. Тож не дивно, що Мазепа теж, певною мирою, належав до такой старшини.

Мазепа був обраний на гетьмана в 1687 роци. За звичаем, новий гетьман и московський уряд пидписували договир. Украйна на той час продовжувала бути краем свободи й ривности, тому-то багато московитив, тикаючи вид царського тюремного режиму, переселилися жити в Украйну. Першу поступку царському уряду зробив гетьман у пункти, де йшлося про те, щоб видати Москви всих тих, хто прийшов з московськой земли. Мабуть, тоди вин зрозумив, що з кожним роком Москва все бильше й бильше буде пидминати пид себе Украйну. Враховуючи вси обставини, вин дийшов одного висновку, що без сторонньой допомоги украйнцям не обийтися. А дали ми знаемо...

Килька столить дозволялося Мазепу лише проклинати, обливати брудом, за гроши та за посади залучаючи до цией ганебной справи ще й «землячкив», яки прагнули догодити царському уряду и власне самому государеви.

Ясна рич, що постать ивана Мазепи не идеальна. Але не слид принижувати його роли в историй Украйни, його велику мисию у розвитку культури, адже вин для цього зробив багато. А тим бильше не будемо його видступ вид царя Петра — душителя украйнського народу — називати зрадою. Кого зрадив Мазепа? Хиба той, хто намагаеться звильнитися з кайданив, що йх надягнув йому ворог — гнобитель, е зрадником, коли вин повстав проти свого тирана?

Цар вироломно нищив ту основу, на який Богдан Хмельницький вступив у вийськовий союз из Росиею. Цар Петро, продовжуючи политику свойх попередникив, усе бильше й бильше поневолював Украйну, нищив козацтво. Це й стало причиною ришення ивана Мазепи приеднатися до Карла XII, разом из шведським вийськом виступити проти царськой Росий.

По смерти ивана Мазепи його радника Пилипа Орлика козацька рада обрала гетьманом. Тоди вин уклав угоду з Карлом XII, за якою зобовъязувався не складати зброю, поки не звильнить Украйну вид Москви.

Наступним кроком Орлика став договир миж ним и козацтвом пид назвою «Пакти и конституция прав и вольностей Запорозького вийська». Вин складався з 16 пунктив и видкривався такою декларациею: «Украйна обох бокив Днипра мае бути вични часи вильною вид чужого панування». Гетьман добирав сили для боротьби з Петром и, проте час украйнськой держави тоди ще не настав. Попереду були вики гноблення, приниження, нелегких змагань за незалежнисть.

Про ци уроки историй слид памъятати й нинишним политикам и самому народови, аби вони не повторювалися, а Украйна як незалежна держава розвивалася в демократичному европейському напрямку.

Другие статьи категории "Сочинения для подготовки":
Прочитал статью?Голосуй!!!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

Мы в VK
Наши партнеры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

Email: steam-seller@list.ru

Skype: Sabanowwlad

ICQ: 696042917

О сайте

На нашем сайте вы найдете море сочинений на разнообразные темы.