Гармония людини и природи в творчости Павла Тичини
Творчисть Павла Григоровича Тичини — це гимн життю, весни, природи и людини. Вин увийшов у литературу передзвоном свойх "Сонячних кларнетив", музику яких не почути було неможливо. Перша збирка поета ввибрала в себе найоптимистичниши настрой молодой людини, життя якой тильки починаеться; ввибрала музику серця и музику Всесвиту, космосу, природи, що злилися в ний в унисон, як зливаеться життя людини и природи. Саме через образи природи видтворював Тичина в свойх поезиях настрой людини, свой настрой.
Павло Тичина сприймав природу як величний храм, як сонцесяйний собор, до якого ставився з обожнюванням и поклонинням. Саме в природи вбачав поет джерела життя й любови. Природа в поезиях Павла Григоровича змальована з особливою нижнистю, вона в нього оточена незримим космосом и продовжена в нескинченнисть, у вичнисть: "Отак роки, отак без краю на струнах вичности перебираю я, одинокая верба".
Гармонийне поеднання людських почуттив и краси природи видчуваемо у вирши "Гай шумлять". Ця поезия пронизана молодечою жагою до життя, щасливими сподиваннями, що розцвитають на тли чаривной природи. Лиричний герой захоплений красою ридной земли, щасливий вид почуття едности з цим гармонийним свитом, що сповнений благодатних почуттив:
Гай шумлять —
Я слухаю.
Хмарки бижать —
Милуюся.
Милуюся-дивуюся,
Чого души мойй
Так весело.Watch Full Movie Online Streaming Online and Download
Захоплення повнотою життя висловлене Тичиною в образах и звучанни поезий "Ви знаете, як липа шелестить,..". Шелест липи, сон старих гайв, весняни ночи, мисяць, зори, соловъй виступають тут символами молодого чуття, що купаеться у безкрай Всесвиту. Все це збильшуе почуття щастя, почуття кохання, робить його бильш повним.
Радисть вид довгоочикуваного приходу весни накладаеться на особисти очикування лиричного героя поезий "Арфами, арфами...", в який постае персонификований образ дивчини-весни, до ниг якой схиляються и квити, и дощи, и громи, и веселки.
Творчисть Павла Тичини сповнена замилуванням украйнськими степами, нивами, гаями, тополями, озерами и струмками, радистю вид життя серед чаривной украйнськой природи, видчуттям гармоний з нею. Тому и називають поета "сонцепоклонником", бо його творчисть — це гимн сонцю, а, отже, и всьому живому на Земли.